Po raz kolejny mamy przyjemność poinformować o nadchodzącej Warszawskiej Konferencji Onkologicznej organizowanej przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Polskie Towarzystwo Onkologiczne.

Będzie to 11. edycja tego wydarzenia, która odbędzie się 20 maja 2025 roku w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Narodowego Instytutu Onkologii (ul. Roentgena 5, 02-781 Warszawa) w formie hybrydowej.

Prelegenci, którzy zaszczycą nas swoją obecnością, to wybitni specjaliści w poszczególnych dziedzinach onkologii, a całe wydarzenie zostało podzielone jak co roku na trzy sesję.

Pierwsza z nich to sesja inauguracyjną, w której omówione zostaną kluczowe osiągnięcia Narodowego Instytutu Onkologii oraz rola Krajowego Ośrodka Monitorującego w optymalizacji Krajowej Sieci Onkologicznej. Poruszone będą również zagadnienia związane z profilaktyką nowotworów, nowoczesnymi technologiami wspierającymi edukację społeczną oraz cyfryzacją opieki onkologicznej w Polsce. Dodatkowo, przedstawiony zostanie projekt Polish Mission Cancer Hub, mający na celu rozwój innowacji w polskiej onkologii.

W drugiej części konferencji odbędzie się uroczyste wręczenie stopni naukowych, a także wykład laureata I nagrody za najlepszą pracę doktorską. Zostaną również zaprezentowane nagrodzone prace oryginalne w czasopiśmie „Nowotwory”. Dodatkowo odbędzie się sesja plakatowa, podczas której przedstawione zostaną trzy najlepsze plakaty, wyłonione przez nasz Zespół Naukowy.

W ramach sesji edukacyjnej uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów i prezentacji na temat najnowszych osiągnięć w leczeniu nowotworów płuc, piersi, układu pokarmowego oraz układu moczowo-płciowego. Wśród omawianych tematów znajdą się między innymi nowoczesne podejścia do leczenia niedrobnokomórkowego raka płuca, innowacje w terapii nowotworów piersi HER2+, personalizowane podejście do leczenia raka jelita grubego, a także immunoterapia w leczeniu raka wątrobowokomórkowego i raka pęcherza moczowego. Sesja ta będzie także okazją do zapoznania się z najnowszymi strategiami w leczeniu nowotworów układu moczowo-płciowego, w tym raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek.

Mamy nadzieję, że także w tym roku wydarzenie odniesie sukces i ponownie zgromadzi liczne grono osób, które z zaangażowaniem dążą do rozwoju onkologii w Polsce, przyczyniając się do postępu w diagnostyce, leczeniu i opiece nad pacjentami.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo najnowsze informacje i aktualności dotyczące wydarzenia: https://wko.oncotransfer.pl/formularz-rejestracyjny/